Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Αποτελέσματα: 21 έως 22 από σύνολο 22

Θέμα: Bitches I'm back

ΠΑΙΚΤΗΣ
    Αναρτ.
    246

Προεπιλογή Απ: Bitches I'm back

Μεγαλη εισαι Λυον και θαυμαστα τα εργα σου.
    Μπολικη πιτσιρικαδα και μπολικα γκολ μεχρι τωρα.

Με την εικονα που εχει η Λιλ, το κοντερ μπορει να γραψει αλυπητα.
    Παει κι ο τρελλος ο Μπιελσα. Τον εφαγαν στη στροφη, αλλά ακομα δεν εχουμε νεο προπονητη.
    Κατι σαν τον σερ Τακη της Λιλ, θα ειναι στον παγκο.

Θελεις κι άλλα αναγνωσταρα μου για να χωσεις τον ασσο ?

-600

Λυον-Λιλ ασσος 209χ1,30

2. The Following User Says Thank You to paolo For This Useful Post:

ΠΑΙΚΤΗΣ
    Αναρτ.
    246

Προεπιλογή Απ: Bitches I'm back

Βρισκομουν σε δεινη κατασταση.
    Ο μηνας ειχε φτασει στην 28η μερα του, κι επρεπε να εξασφαλισω το νοικι και το ηλεκτρικο, που εληγαν στις 31.
    Κοντα σ' αυτα, ειχα υποσχεθει εξοδο μετα γευματος και ποτου στην Ελενη.

Αχ ! Ελενιτσα μου. Ακομη και στην σκεψη σου, αναστατωνομαι συγκορμος.
    Η αυρα σου, το περπατημα σου, το χαμογελο σου.
    Πολλες φορες αναρωτιομουν, τί στο καλο ειχε βρει πανω μου, κι επεμενε να ειναι μαζι μου ?
    Ειχα καταληξει στο συμπερασμα, οτι αγνωστες οι βουλές του Κυριου, αλλά και της Ελενιτσας.
    Οχι οτι το εψαξα ενδελεχως το ζητημα, γιατι η σκεψη και η ενεργεια μου ηταν σε άλλα πραγματα.

Αυτη η καριολα η Αρσεναλ, δεν ελεγε να στρωσει και να παιξει το γνωστο της παιχνιδι.
    Απο τη μια οι νεαροι και απειροι παιχτες της, απο την αλλη η ενταση με τους οπαδους, Βενγκερ αουτ, κτλ, την ειχαν φερει σε δυσκολη θεση, κι εκτος στοχων.
    Ηταν σε θεση αραγε να ξεπερασει την ασχημη στιγμη ? το κακο φεγγαρι ?

Το κινητο χτυπησε, κι απο το ρινγκ τον, καταλαβα οτι ηταν η Ελενη.
    Ζε τεμ και μια ευφορια, ψυχικη ανορθωση (Φαμαγκουστα) και διαθεση.

https://youtu.be/31bhzxhu44Q

Στις διαταγες σου βασιλισσα μου (αλα Τζον Σνοου).
    - Μην αργησεις αποψε στο ραντεβου, μου υπενθυμισε με τη γλυκυτητα της φωνης της.

Το ραντεβου.
    Με μια προχειρη σκεψη, το υπολογιζα κοντα στο 200αρι.
    Οχι, δεν ειμαι ο υλιστικος τυπος που ολα τα μεταφραζει σε χρημα. Ποσο παει το μαλλι, και τετοια.
    Στα παπαρια μου το 200αρι κι αλλα τοσα αν χρειαστει.
    Εκεινο που μ' εκαιγε ηταν το νοικι και το ηλεκτρικο, που επρεπε να πληρωθουν οπωσδηποτε.
    Γιατι η κυρα Σουλα, παρολο που ειχε 18 ακινητα, επεμενε να πληρωθει στο τελος του μηνα. Αλλιως θ' αρχιζε τα εξωδικα και τις αλλες δικηγοριστικες μαλακιες.
    Ηταν και στεναχωρημενη που ο μηνας ειχε 31 μερες. Θα προτιμουσε ολοι οι μηνες να ηταν Φλεβαρηδες, και ποτε να μην ειχαμε δισεκτο ετος.
    Κουφαλες φυσικοι με τα μοντερνα ημερολογια σας. Ας γυρισουμε παραυτα στο Σεληνιακο ετος. 28 μερες δεν κανει οι Σεληνη να γεμισει και ν' αδειασει ? Τοσα χρονια που μετρουσαν ετσι οι ανθρωποι, επαθαν τιποτα ?

Αλλά ηταν και η ΔΕΗ.
    Σκεφτηκα ν' αγορασω ασφαλειες απο τον κυρ Τακη τον ηλεκτρολογο, κι αμα γινει καμια στραβη, να βαλω στη ζουλα τις δικες μου και να κερδισω μερικες μερες, μεχρι να με παρουν χαμπαρι.
    Κι αυτοι οι πουστηδες οι κρατικοι κηφηνες. Το 75% του λογαριασμου ειναι υποχρεωσεις προς τριτους.
    Αφου μας εχετε τρελανει στη φορολογια ρε μπινεδες, γιατι δεν πληρωνετε αυτους τους τριτους απο τον προυπολογσμο ? Λαμογια του κερατα.

-Ελα μ' ακους ? φωναξε η Ελενη.
    Αμεσως γυρισα στο παρον και στη μεγαλη αδυναμια μου την Ελενιτσα.
    - Ναι, εδω ειμαι. Δεν ξεχνιουνται τετοια πραγματα. Στις εννια θα ερθω να σε παρω, οπως κανονισαμε.
    - ΟΚ περιμενω. Φιλια.

Πουτανα Αρσεναλ, θα μου κανεις το χατηρι ?
    Το λοιπον. Τρακοσα κι εκατο το νοικι με το ηλεκτρικο, παμε στα τετρακοσα. Αλλο ενα 200αρι με το Λενιω, φτασαμε στα 600.
    Αναποδα να με γυρισεις,πανω απο ενα 300αρι δε θα βρεις.

Ο Ηρακλης μπροστα στη διχαλα του δρομου.
    Απο τη μια ο δρομος της Αρετης. Κι απο την αλλη ο δρομος της Κακίας.
    Αν ημουν σωστος, τιμιος κι ευγενικος νεος, θα διαλεγα το δρομο της Αρετης.
    Μεθερμηνευομενον εστί, θα τηλεφωνουσα την Ελενη και θα της ελεγα, ξεχνα τις φανταχτερες εξοδους. Φαγητο στον Κρικελα και ποτο στο Καντελα.
    Ας παμε στο γυραδικο του μπαρμπα Θοδωρου, να τη βγαλουμε με δυο πιτογυρα και μια Μαλαματινα. Να παρουμε κι εξτρα τζατζικι, που ειναι και γαμω τ' αφροδισιακα. Να φουντωσει η λιμπιντο μας.
    Με γνωριζει πολλα χρονια ο μπαρμπα Θοδωρος και δινει και βερεσε.
    Ισως τσονταρει και το κατοσταρικο που λειπει για το νοικι και τη ΔΕΗ.

Αν διαλεξω το δρομο της Κακίας, να τα χωσω ολα στην Αρσεναλ, να διπλασιασω το ποσο, και να ειμαι ανετος στις υποχρεωσεις μου.
    Να παω ετσι λαρτζ στην κυρα Σουλα και να της πω, παρε το νοικι σου τρεις μερες πιο μπροστα, να εχεις να πορευεσαι.
    Να παω και στον αντιπαθητικο υπαλληλο της ΔΕΗ, να πληρωσω το λογαριασμο και να του πω οτι τον παιρνει και γερνει.

Υπαρχει κι τριτος δρομος. Της Αλλαγης. (Α ρε κουφαλα Αντρεα. Παραμυθιασες μια ολοκληρη γεννια με τις μαντολες σου ).
    Να το παιξω αρρωστος στο κρεβατι του πονου.
    Ετσι δικαιολογουμαι στην Ελενη.
    Στα υπολοιπα, πενία τεχνες κατεργαζεται που λενε.

Μπηκα στο μπανιο και κοιταξα τον εαυτο μου στον καθρεφτη.
    Γεννια τουλαχιστον μιας εβδομαδας. Κατι ρυτιδες στο μετωπο, κι ελαφρο γκριζαρισμα στους κροταφους. Τα ματια μαυρα απο την αυπνια.
    - Που πας ετσι ρε μαλακα ? την ειπα στον εαυτο μου.
    Μπηκα στη μπανιερα. Χεντ εντ σολντερς. Ρεξονα, (κουφαλα αλλενατορε, εισαι χρονια μπροστα).
    Ζιλετ με τριπλο ξυραφι. Νιβεα αφτερ σειβ.
    Ξαναπαω μπροστα στον καθρεφτη.
    Ασε ρε Τζορτζ Κλουνι. Ελα να δεσεις να κορδονια απο τα καινουργια σκαρπινια μου.
    Κουκλος ο δικος σου.

Γραβατουά δωρο της Λενιως, σακακι Βερσατσε απο ψωνια στην Ιταλια προ 5ετιας, καινουργί πατουμενο απο τον Καρυδα, και παντελονι στην τσακα απο την Τασουλα, που διατηρει μπουτικ στη γειτονια.
    Γκουστο περφετο.

Συνεχιζεται.

-700

Μπαγιερν-Κολονια +3 διπλο 100χ2,00

4. The Following User Says Thank You to paolo For This Useful Post:

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Τα Δικαιώματα σας

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •