Αποτελέσματα: 1 έως 2 από σύνολο 2
    Η ΑΛΕΠΟΥ ΤΗΣ ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗΣ
    Το Αβατάριο του μέλους ΑΛΕΠΟΥ
    Αναρτ.
    791

Exclamation Μιά καλημέρα βγαλμένη απ' τα παλιά.....!!!!!

Την καλημέρα μου σε όλες και όλους στο Betghetto.

Πάει πολύς καιρός από την τελευταία φορά που τα είπαμε. Τότε είχαν γίνει πολλά "παράξενα", σε πολλά εκ των οποίων είχα την ευθύνη των λαθών. Βεβαίως και θα καταθέσω την συγνώμη μου αλλά και τα σέβη μου. Τώρα αν κατα λάθος κατάφερα να κακοκαρδίσω κάποια ή κάποιον χωρίς να το θέλω, ελπίζω να μην εξακολουθεί να υπάρχει αυτή η κατάσταση. Θυμάμαι πως από όποιον ιστότοπο με φιλοξένησε, πάντα κέρδιζα καλές φιλίες και γνωριμίες. Στην περίπτωση όμως του Betghetto, οι φιλίες θα έλεγα πως ήταν κάπως περισσότερες, με τρείς όμως εξ αυτών να είναι χαρακτηριστικές. Κατ αρχήν να ενημερώσω κάποιες και κάποιους που τυχόν να μήν με γνωρίζουν ότι, μετά τους 3 βασικούς διαχειριστές, αυτούς που θυμάμαι δηλαδή, είμαι ίσως το πιο παλιό μέλος. Βεβαίως και έγιναν καλές φιλίες μέσα από το Betghetto, όμως συνέπεσε οι 3 διαχειριστές που ανέφερα πριν, να είναι και οι 3 πιο χαρακτηριστικές φιλίες-γνωριμίες που έκανα.

Ξεκινάω λοιπόν με τον Γιώργο(kibros). Στην περίπτωσή του θα έλεγα ότι λόγω του επαγγέλματος που κάνει, μας συνδέουν πολλά περισσότερα χρόνια φιλίας από όσα φαίνονται. Ένας λόγος παραπάνω για μία ιδιαίτερη φιλία, είναι που έχει να κάνει με το γεγονός ότι κάποτε σε πολύ δύσκολες προσωπικές μου περιόδους, έφαγα ψωμί από τα χέρια του. Ακολουθεί ο Παναγιώτης(markonis). Όπως και ο Γιώργος, έτσι και ο Πάνος, με υποδέχθηκε στο Γκέττο πολύ θερμά και με βοήθησε εξίσου καλά, σε δύσκολες περιόδους. Αν θα μπορούσα να τον περιγράψω με λίγες λέξεις θα έλεγα πως είναι μία "πολύ cult στοιχηματική φυσιογνωμία". Ο τρίτος της παρέας είναι ο Αντώνης Μουτάφης. Συνέπεσε να είναι συντοπίτης μου από Θεσσαλονίκη και αρκετές φορές τον είχα επισκεφτεί στο σπίτι του. Μπορώ να πώ πως ήταν εκείνος που με βοήθησε να "επισκευάσω" αρκετές από κάποιες "τεχνικές αβαρίες" που είχα γύρω από τον αθλητικό στοιχηματισμό.

Το πλήρες ψευδώνυμό μου είναι Η ΑΛΕΠΟΥ ΤΗΣ ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗΣ. Για λόγους συντομίας, οι περισσότεροι με γνωρίζουν ως Η ΑΛΕΠΟΥ. Το πώς βγήκε αυτό το ψευδώνυμο, έχει την δική του ιστορία. Θέλω να πιστεύω ότι μετά από 34 χρόνια, πως κατέχω "κάποια λίγα" πράγματα που αφορούν το Γερμανικό Ποδόσφαιρο. Ένα ποδόσφαιρο όμως το οποίο όσο περνούν τα χρόνια, τόσο περισσότερες είναι οι πίκρες και οι προβληματισμοί που με κερνάει. Σε ότι έχει να κάνει με το Ελληνικό Ποδόσφαιρο, λέω απλά ότι κάποτε ήμουν οπαδός του ΠΑΟΚ. Τωρα όμως, για καθαρά προσωπικούς λόγους, απλά δεν ασχολούμαι καθόλου με τις ομάδες της Ελλάδας. Αγαπημένη μου ομάδα η VfB Stuttgart 1893 e.V. από την Γερμανία.

Από απόψεως στοιχηματικών προτιμήσεων, έχω ως βάση το ποδόσφαιρο, κυρίως το Γερμανικό και ακολούθως όλα τα άλλα πρωταθλήματα, και ενίοτε παρεμβάλλονται κάποιες επιλογές από μπάσκετ και κάπως πιο σπάνια από το τέννις.

Δεν έχω σκοπό να πλατειάσω προκειμένω να σας κουράσω. Αν κάποιος θέλει να μάθει περισσότερες προσωπικές λεπτομέρειες, υπάρχει το Προσωπικό Μύνημα και οι υπόλοιποι διαθέσιμοι τρόποι επικοινωνίας, όπου μπορούμε να πούμε περισσότερα.

Να είστε όλοι σας καλά, πάνω απ όλα όμως με την υγεία σας.

Παύλος Δημητριάδης

Η ΑΛΕΠΟΥ ΤΗΣ ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗΣ

2. The Following 4 Users Say Thank You to ΑΛΕΠΟΥ For This Useful Post:

O ΘΕΙΟΣ
    Το Αβατάριο του μέλους markonis
    Περιοχή
    ΚΩΣ
    Αναρτ.
    26.372

Προεπιλογή Απ: Μιά καλημέρα βγαλμένη απ' τα παλιά.....!!!!!

Νερό κι αλάτι στα περασμένα Παύλο,καλή επάνοδο και καλή στοιχηματική συνέχεια όπως εσύ ξέρεις πολύ καλά με την εμπειρία σου

4. The Following 4 Users Say Thank You to markonis For This Useful Post:

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Σελιδοδείκτες

Σελιδοδείκτες

Τα Δικαιώματα σας

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •